Przejdź do treści

Co tydzień inna historia...

Spotkanie przy książce "Miłość życia. Wspomnienia starego budrysa" Krzysztofa Turowskiego poprowadzi Robert Bernatowicz.

Wspomnienia Krzysztofa Turowskiego, znanego dziennikarza telewizyjnego, radiowego i prasowego, publicysty i felietonisty. Autor nie gloryfikuje czasów Gomułki czy Gierka, ale dostrzega urok czasów swojej młodości, nazywanych często „pokoleniem czapki studenckiej” lub „pokoleniem pierwszej »Solidarności«”.

Krzysztof Turowski (ur. 6 czerwca 1948 w Łodzi) – polski dziennikarz, telewizyjny, radiowy i prasowy, publicysta, felietonista. Związany z Polską Telewizją, telewizją Polsat i tygodnikiem Rzeczpospolita

1980-1981 Działacz „Solidarności”, delegat na I Zjazd „S”, w II Turze członek prezydium zjazdu, członek Krajowej Komisji „S” Radia i Telewizji 1981-1982 Internowany w Sieradzu i Łowiczu. Od X 1982 do XI 1981 – na emigracji we Francji. Współpracownik paryskiego biura „Solidarności”. Administrator Stowarzyszenia „Kontakt”

Pracownik Biblioteki Polskiej w Paryżu i twórca tamtejszych zbiorów prasy podziemnej. Doktorat na Uniwersytecie Paryż II z historii prasy podziemnej w Polsce w stanie wojennym, a szczególnie „Tygodnika Mazowsze”. Współpracownik Radia Wolna Europa”, RFI, miesięcznika „Pomost”, „Dziennika Polskiego” w Londynie, „Kontaktu”. Członek „Niepodległość i Demokracja”. Działacz CSSO (Światowe Porozumienie Organizacji Wspierających „Solidarność” – CSSO (Conference of Solitadrity Support Organisations)., przewodniczący tej organizacji na Europę. Organizator konwojów do polski i manifestacji na rzecz poparcia „S” we Francji. 2008-2011 Członek zarządu Oddziału Warszawskiego (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich|Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich). Odznaczony Krzyżem Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski