Z żałobnej karty

Zmarła Irena Lewandowska (ur 1931), tłumaczka. Pracę nad tłumaczeniami rozpoczęła w 1948 roku, z wykształcenia ekonomistka. Była współpracowniczką KOR, prywatnie - partnerka życiowa poety Witolda Dąbrowskiego. W latach 1980/81 redagowała "Niezależność", pismo codzienne regionu Mazowsze. Internowana, zwolniona 27 grudnia 1981, podjęła współpracę z drugim obiegiem. Po 1989 roku dziennikarka "Gazety Wyborczej". Należała do SPP i Polskiego PEN- Clubu, była też w Zarządzie PEN. Przekładała książki Sołżenicyna, Bułhakowa, Strugackich, Okudżawy, Sorokina, Politkowskiej.... i wielu innych.

źróło: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Pisarzy-P…

Prawa Człowieka Dostrzegam - wystawa

sws_plakat(1).jpg

Od 5 maja 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 można oglądać wystawę prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Prawa Człowieka. Dostrzegam.”
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. W sobotę i niedzielę wystawa będzie udostępniona dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie z SWS. Serdecznie zapraszamy!
*Istnieje możliwość ustalenia późniejszej godziny zwiedzania w dni robocze. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielem SWS pod nr telefonu 22 405 66 30; +48 515 940 535; mail: sws@sws.org.pl

Więcej informacji na temat wystawy „Prawa Człowieka. Dostrzegam” można uzyskać na stronie internetowej: http://art.ensi.net oraz www.ensi.net

Wydarzenia

Pitax dla OPP

Upitax-new-pobierz-maly.png

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jak nas znaleźć

Stowarzyszenie Wolnego Słowa mieści się przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie (wejście od ul. Emila Zoli).

więcej...