Z żałobnej karty


śp Katarzyna Łaniewska

7 grudnia w wieku 87 lat zmarła Katarzyna Łaniewska. Znana aktorka teatralna i filmowa, zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, w tym w „Smoleńsku” Antoniego Krauzego, serialach „Czterdziestolatek” i „Plebania”.
Od końca lat 70. 
zaangażowana w działania opozycji, współzakładała w 1980 r. „Solidarność” w Teatrze Ateneum, a w stanie wojennym współpracowała z wydawnictwem CDN oraz „Tygodnikiem Mazowsze”, m.in. jako kierowca, kurier, składacz itp.
Znana z występów w koncertach poetycko-muzycznych w kościołach, przede wszystkim ze współpracy z księdzem Jerzym Popiełuszką. W stanie wojennym uczestniczyła w około 460 takich koncertach. Jak wielu aktorów płaciła za to cenę nie tylko obecności w mediach, filmach czy na scenie, ale doświadczyła też innych represji jak spalenie samochodu itp.

Żegnamy Ją z wielkim żalem
SWS

Prawa Człowieka Dostrzegam - wystawa

sws_plakat(1).jpg

Od 5 maja 2019 r. do odwołania w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 można oglądać wystawę prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Prawa Człowieka. Dostrzegam.”
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. W sobotę i niedzielę wystawa będzie udostępniona dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie z SWS. Serdecznie zapraszamy!
*Istnieje możliwość ustalenia późniejszej godziny zwiedzania w dni robocze. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielem SWS pod nr telefonu 22 405 66 30; +48 515 940 535; mail: sws@sws.org.pl

Więcej informacji na temat wystawy „Prawa Człowieka. Dostrzegam” można uzyskać na stronie internetowej: http://art.ensi.net oraz www.ensi.net

Wydarzenia

Pitax dla OPP

Upitax-new-pobierz-maly.png

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jak nas znaleźć

Stowarzyszenie Wolnego Słowa mieści się przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie (wejście od ul. Emila Zoli).

więcej...