Z żałobnej karty

Janusz Leśniewski nie żyje
W latach 80. był kolporterem prasy niezależnej i książek (m.in. Myśl, Przedświt) oraz filmów NOWEJ, pocztówek i znaczków. Sam drukował kilka serii, jak np. znaczek z ks. J. Popiełuszko. W jego domu drukowano „TW”.
W 1983 r. pracował jako lektor w podziemnym Radiu „Wola”. W latach 1986-88 był lektorem ponad połowy audycji II Programu Radia „S”. W 1989 r. w Radiu „Solidarni”.
Aktor - występował podczas Mszy za Ojczyznę, brał udział w programach poetyckich na terenie kraju oraz w spektaklach J. Markuszewskiego, nagrodzonych nagrodą „S”. Przez całe lata 80 przewodniczący KZ „S” w Teatrze Popularnym. Znany aktor teatralny, filmowy i serialowy.
Zmarł w Warszawie 15 listopada 2020 r. Miał 69 lat.

Żegnamy Cię Januszu
przyjaciele z podziemia

Prawa Człowieka Dostrzegam - wystawa

sws_plakat(1).jpg

Od 5 maja 2019 r. do odwołania w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 można oglądać wystawę prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Prawa Człowieka. Dostrzegam.”
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. W sobotę i niedzielę wystawa będzie udostępniona dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie z SWS. Serdecznie zapraszamy!
*Istnieje możliwość ustalenia późniejszej godziny zwiedzania w dni robocze. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielem SWS pod nr telefonu 22 405 66 30; +48 515 940 535; mail: sws@sws.org.pl

Więcej informacji na temat wystawy „Prawa Człowieka. Dostrzegam” można uzyskać na stronie internetowej: http://art.ensi.net oraz www.ensi.net

Wydarzenia

Pitax dla OPP

Upitax-new-pobierz-maly.png

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jak nas znaleźć

Stowarzyszenie Wolnego Słowa mieści się przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie (wejście od ul. Emila Zoli).

więcej...