PRL-owski bigos hultajski

PRL-owski bigos hultajski

Zwiastun spektaklu na YouTube, zapraszamy:

https://www.youtube.com/watch?v=Z_IUvvV_Dkg&featu…

29 października 2020 roku odbędzie się w Radio Łódź premiera spektaklu „PRL-owski bigos hultajski”, przygotowywana przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa.
Jest to słowno-muzyczna sztuka teatralna o polskiej rzeczywistości lat 1978 - 1989, czyli lat formowania się opozycji demokratycznej oraz powstania i działania „Solidarności”.
Najpierw oficjalnie, a w stanie wojennym i później w podziemiu. Sztuka oparta jest na artykułach publikowanych w II obiegu, w prasie podziemnej i wydawanych poza cenzurą książkach.
Do fabuły włączone są mało znane piosenki podziemne z tamtego okresu i najczęściej anonimowa twórczość poetycka, przemycana z więzień lub ośrodków internowania, przejawiająca się w przyśpiewkach lub szyderczych kupletach.

Zadanie „PRL-owski bigos hultajski” - sztuka wg tekstów II obiegu ,,Dofinansowano ze Środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020”.

https://www.youtube.com/watch?v=Z_IUvvV_Dkg&featu…

Prawa Człowieka Dostrzegam - wystawa

sws_plakat(1).jpg

Od 5 maja 2019 r. do odwołania w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 można oglądać wystawę prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Prawa Człowieka. Dostrzegam.”
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. W sobotę i niedzielę wystawa będzie udostępniona dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie z SWS. Serdecznie zapraszamy!
*Istnieje możliwość ustalenia późniejszej godziny zwiedzania w dni robocze. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielem SWS pod nr telefonu 22 405 66 30; +48 515 940 535; mail: sws@sws.org.pl

Więcej informacji na temat wystawy „Prawa Człowieka. Dostrzegam” można uzyskać na stronie internetowej: http://art.ensi.net oraz www.ensi.net

Wydarzenia

Pitax dla OPP

Upitax-new-pobierz-maly.png

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jak nas znaleźć

Stowarzyszenie Wolnego Słowa mieści się przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie (wejście od ul. Emila Zoli).

więcej...