Oświadczenie Zarządu SWS ws. art 212 KK.

Warszawa, 22 maja 2019 r.

.


OŚWIADCZENIE ZARZĄDU

STOWARZYSZENIA WOLNEGO SŁOWA

Stowarzyszenie Wolnego Słowa z ogromnym niepokojem odnotowuje próby wzmocnienia represyjnego charakteru art. 212 kk. Jest dla nas rzeczą oburzającą, że zamiast likwidować komunistyczne relikty polskiego prawa wzmacnia się je.

Apelujemy do Senatu RP o niedopuszczenie do tej zmiany poprzez poprawkę usuwającą nowy zapis w tym artykule. Tym bardziej, że ugrupowanie dysponujące większością w Senacie jeszcze nie tak dawno deklarowało wolę eliminacji całego przepisu z obrotu prawnego.

Zarząd Stowarzyszenia Wolnego Słowa

.

OSW 212 KK.jpg

Prawa Człowieka Dostrzegam - wystawa

sws_plakat(1).jpg

Od 5 maja 2019 r. do odwołania w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 można oglądać wystawę prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Prawa Człowieka. Dostrzegam.”
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. W sobotę i niedzielę wystawa będzie udostępniona dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie z SWS. Serdecznie zapraszamy!
*Istnieje możliwość ustalenia późniejszej godziny zwiedzania w dni robocze. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielem SWS pod nr telefonu 22 405 66 30; +48 515 940 535; mail: sws@sws.org.pl

Więcej informacji na temat wystawy „Prawa Człowieka. Dostrzegam” można uzyskać na stronie internetowej: http://art.ensi.net oraz www.ensi.net

Wydarzenia

Pitax dla OPP

Upitax-new-pobierz-maly.png

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jak nas znaleźć

Stowarzyszenie Wolnego Słowa mieści się przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie (wejście od ul. Emila Zoli).

więcej...