Oświadczenie Zarzadu

Warszawa, 7 sierpnia 2018 r.

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa w sprawie koszulkowego happeningu.

Stowarzyszenie Wolnego Słowa protestuje przeciwko nękaniu przeszukaniami i groźbami postępowania karnego osób, które za pomocą koszulek z napisem „konstytucja” ubierają w całej Polsce pomniki, nawiązując do happeningów Pomarańczowej Alternatywy w czasach PRL. Wówczas działania te były jednym z przejawów zaangażowania młodych ludzi w sprawy publiczne.

Pomiędzy happeningiem a dewastacją istnieje ogromna różnica, którą z pewnością warto dojrzeć.

Przed kilku laty występowaliśmy w obronie młodego internauty, używającego pseudonimu Antykomor, który żartował z prezydenta Bronisława Komorowskiego. Policja przychodziła do niego o 6.00 rano, żeby przeprowadzić rewizję, a prokuratura stawiała zarzuty o znieważanie głowy państwa.

I wtedy i dziś mówimy wyraźnie, że takie zaangażowanie policji i prokuratury jest niedopuszczalne. To droga, którą szły służby komunistyczne.

Wiemy, że historia często powtarza się jako farsa! Zbyt często rządzący nie potrafią lub nie chcą dostrzec różnicy pomiędzy dbaniem o przestrzeganie porządku publicznego a popadaniem w śmieszność.

A śmieszność to prosta i oczywista droga do upadku.

Zarząd Stowarzyszenia Wolnego Słowa

OSW koszulkowy happening.jpg

Prawa Człowieka Dostrzegam - wystawa

sws_plakat(1).jpg

Od 5 maja 2019 r. do odwołania w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 można oglądać wystawę prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Prawa Człowieka. Dostrzegam.”
Wystawę można obejrzeć od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-17:00. W sobotę i niedzielę wystawa będzie udostępniona dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie z SWS. Serdecznie zapraszamy!
*Istnieje możliwość ustalenia późniejszej godziny zwiedzania w dni robocze. W tym celu prosimy o kontakt z przedstawicielem SWS pod nr telefonu 22 405 66 30; +48 515 940 535; mail: sws@sws.org.pl

Więcej informacji na temat wystawy „Prawa Człowieka. Dostrzegam” można uzyskać na stronie internetowej: http://art.ensi.net oraz www.ensi.net

Wydarzenia

Pitax dla OPP

Upitax-new-pobierz-maly.png

Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jak nas znaleźć

Stowarzyszenie Wolnego Słowa mieści się przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie (wejście od ul. Emila Zoli).

więcej...